FR EN ES PT
Browse forums

[Polish] Dla polskojęzycznych graczy

By siedem 2011-01-17 13:44
Siema. 

Zapraszam rodaków na forum. 
Jestem z Wakfu już 3 lata. Jeśli ktoś ma jakieś pytanie...
Reactions 457
Hey, też gram trochę w Wakfu, fajna gra i ten klimat ;D .
Może się przedstawie, jestem Adam i gram w Wafku ponad rok. Lubię gry MMORPG i dobrą zabawę xD.
Siemka! W koncu na tym forum jakiś polskojęzyczny temat. 

Więc tak z Wakfu jestem od samego początku (od pierwszej CB z małymi przerwami (gdy nic nowego na serwerach się  nie działo). Mam na imie Piotrek i nowa wersja mnie nudzi z powodu braku kumpli do gry. 

W grze jestem albo Regulus albo Basileus.
Nareszcie!
Gram prawie od początku. Byłem w pierwszej CB. 
Co sądzicie o Wakfu v3

Dla mnie produkcja Kamas jest bez sensu. Robienie złota z żelaza i ołowiu?!? Co oni kamień filozoficzny do każdej mennicy zamontowali?
Nie byłoby sensowniej zrobić kilkoro NPC`ów, żeby skupowali od nas itemy? Np rudę.

Exp jest przyznawany dziwnie. Czy ktoś z was wie na jakiej zasadzie jest on obliczany?
burekrusza musisz walczyć z mobkami o łacznym levelu jak najblizej twojego lub twojej drużyny masz w tedy multum expa. 

Kamasy są dziwne, naprawde dziwne. Myślałem że te tworzenie Kamas będzie polegało na tym: "O mam multum śmiecia, którego nikt nie chce, zmienie je na Kamasy w pracowni Kamas". Jednak obecna sytuacja ma też plusy. Nagle nas nie zaleje multum kamasów. Jest jeden super money-sink jaki stworzyła Ankama, Clan Member'si. Jeżeli rozwinie się silna gospodarka nacji, a gubernatorami zostaną inteligentne osoby i dobrzy gracze, to nie musimy sie martwić dużą inflacją. Aktualnie mnie ciekawi jaką wartość ma 1 Kamas? Część setu, kilka czy może nawet cały? A zapomniałem jeszcze o transporcie za który będziemy płacić krocie.

Wie ktoś coś na temat kiedy reszta klas wchodzi? Cokolwiek? Bo nie lubie ani nowego Iopa (zabrali mi moje Amplification, te nowe to kpina), a Cra nie podoba mi się. Czekam na Saca oraz Zobale, ale na nich będe chyba czekał do wydania.
siemka panowie. jak mozna zagrac?? nie dzialaja downloady..
Tutaj są linki do downloadu Click here. Mozesz ściagnąć tylko jeżeli jesteś CB-Tester.
lemunus|2011-01-17 15:06:55burekrusza musisz walczyć z mobkami o łacznym levelu jak najblizej twojego lub drużyny masz w tedy multum expa.  

Wem, że level powinien być zbliżony.
Ale jak walczę sam z jednym mobkiem o takim samym levelu jak ja to i tak dostaję mniej expa niż jak wezmę kogoś do pomocy.

Najwięcej dostałem około 17000 Expa za Szefa wioski na polach. Zrobiliśmy go w grupie ośmiu osób. Potem rozwaliliśmy go jeszcze raz w sześć osób i dostałem tylko 14000 Expa. To trochę dziwne bo łączny level mobów się nie zmienił. Było mniej osób więc walka była trudniejsza. A za trudniejszą walkę powinniśmy dostawać więcej Expa.
Moim zdaniem każdy mob powinien mieć stałą liczbę punktów Expa za jego pokonanie. A dopiero przy rozdzielaniu powinno się uwzględniać levele graczy(i ewentualnie Wisdom) tak, żeby nie można było przeginać z podciąganiem słabych graczy przez mocniejszych.
żeby było śmieszniej zabicie 5 potworków, które mają po 2 lve daje więcej expa niż zabicie jednego potworka o 15 lvu jeżeli sami mamy 15 XD
Czy ktoś wie czy Gobbal Amulet można wydropić?
Click here

Albo na którym poziomie "złotnika" można go zrobić i jakich składników potrzeba?
On jest crafting 10-15lvl zlotnika , w razie potrzeby mogę zrobić...
nie wiecie może kiedy wprowadzą dodatkowe postacie?? bo iop i cra juz się nudzą xD
Jak można zostać testerem wersji beta? Da się cokolwiek zrobić oprócz zapisania się na listę oczekujących? Lub czy można przyspieszyć ten proces? Czekam na e-mail już ładny miesiąc.
Cześć wszystkim biggrin. Czy wiadomość ,że closed beta zacznie się 31 stycznia jest w 100% pewna?
Chciałem się jeszcze spytać czy jak zarejestrowałem na CB to czy będe mogł grać w wakfu od 31?
Dodam ,że jeszcze nigdy nie grałem w Wakfu jedynie w Dofusa.
Z kilku opcji wybrałeś najlepszą. Beta-testerem aktualnie zostać nie można na testach Francuskich. Chyba, że o czymś nie wiem. Większość z nas pewnie gra teraz na serwerze francuskim. 

Poczekaj jeszcze kilka miesięcy (plus minus kilka lat) i gra będzie otwarta dla wszystkich i wydana. Bez obrazy dla Ankamy, ale ona ma graczy pozafrancuskich w dupie. Aktualnie spójrz na forum francuskie. To oni dają sugestie, to tam Ankama zagląda, to oni są w centrum zaiteresowania. Ale to ich gra i takie jest ich prawo. 

Kolejne klasy, mówisz? Sam chciałbym pograć Saciem.

31 stycznia zaczynają się testy dla NORTH AMERICA robione przez SE. To jest potwierdzone. Jak już mówiłem większość z nas jest częścią CBT Ankamy, czyli francuskich. Przez długi czas cicho było na temat Wakfu-NA, teraz wiele rzeczy mogło się zmienić. NIe wiem czy będzie mogli zagrać. Ale chciałbym, by to było możliwe.
To szkoda. Ale chętnie bym zagrał Sacarierem lub Ecą smile.
dzien dobry

Dara...
ponownie
Co do nowych klas to Ankama powiedziała, że w każdą środę będzie aktualizacja.
Przy każdej aktualizacji dodawana będzie kolejna klasa. 
W tą środę dodana będzie Eni.

Nadal planują zakończyć Wakfu w kwietniu lub maju.
[quotename='burekrusza-pl' date='2011-01-23 11:24:27' post='48691']Ankama powiedziała[/quote] 

to co ankama powiedziala zawsze mijalo sie z prawda
mam pytanie kiedy można będzie pobrać wakfu a jeżeli się da już to podajcie linki na 1 z tych emali  fhalewski@gmail.com wojo2@op.pl kupka20@op.pl
Respond to this thread